Pomáháme učitelům lépe využívat technologie ve výuce i v další práci.
Podporujeme vzájemné učení se, spolupráci, sdílení zkušeností, nápadů, inspirací.
Vytváříme síť GEG skupin, které pořádají vzdělávací a komunitní AKCE pro učitele z okolí nebo online.

čtvrtek 24. dubna 2014

Tablet v rukou učitele II. - záznam z vysílání a seznam aplikací

Ve čtvrtek 24.4.2014 proběhl druhý online seminář o tabletech ve školách, tentokrát zaměřený na “rozšířenou realitu” (augmented reality, AR) a její možnosti ve výuce.
V první části představil Martin Lána z GEG Děčín zajímavé aplikace pro Android, v druhé části Bohuslav Hora z GEG Učte s námi ukázal několik aplikací pro iOS. Vysíláním provázela Jitka Rambousková.



Seznam aplikací, o kterých se mluvilo, je k dispozici v dokumentu Google!



pátek 18. dubna 2014

24.4.2014 - GEG Učte s námi, GEG Děčín: Tablet v rukou učitele II.

Zveme vás na druhý online seminář o tabletech ve školách. Tentokrát má podtitul:
Tak trochu jiná realita - rozšířená realita ve škole.

S pojmem “rozšířená realita” (augmented reality, AR) se můžete setkat v poslední době velmi často. Wikipedie říká, že je to “označení používané pro reálný obraz světa doplněný počítačem vytvořenými objekty”.
Jednoduše řečeno: zaměříte své mobilní zařízení na určitý objekt, text, obrázek apod. a aplikace vám zobrazí další informace či obrazy, které se k němu vztahují. Toho často využívají různé firmy třeba k reklamě - oživí svůj katalog tím, že do textu přidají videa či 3D modely, což jinak není možné.
Velmi široké pole se rozšířené realitě otevírá i ve vzdělávání. Představa, že mobil či tablet zaměříte do učebnice chemie a můžete si třeba nějakou molekulu prohlédnout se všech stran, je určitě velmi lákavá.
Již dnes existuje celá řada aplikací pro systémy Android nebo iOS, některé i pro oba současně, které můžeme okamžitě ve škole využívat. Také již vznikají knihy, které propojují vzdělávání a zábavu s rozšířenou realitou a jsou dostupné v češtině.


Webinář se koná se ve čtvrtek 24.4.2014 ve 20h.
Přímý přenos můžete sledovat:
  • v události na Google+ - pokud máte v plánu se přidat, můžete se přihlásit.
  • na Google+ stránce GEG ČR
  • na YouTube kanálu GEG ČR, kde bude posléze k dispozici záznam akce!
Akci opět připravily skupiny GEG Učte s námi a GEG Děčín, vysíláním vás provede Jitka Rambousková.
V první části se setkáte s Martinem Lánou z GEG Děčín, který představí zajímavé aplikace pro Android. V druhé části ukáže Bohuslav Hora z GEG Učte s námi aplikace pro iOS.


Pokud jste nesledovali první webinář z cyklu o tabletech ve škole, podívejte se na záznam:



středa 2. dubna 2014

Web Rangeři představují své projekty a vzdělávají ostatní v internetové bezpečnosti

Převzato z Official Google Blog Česká republika.

Vzdělávací projekt Web Rangers vyhodnotil ty nejlepší nápady, jak šířit informace o internetové bezpečnosti. V pátek je v českém Googlu představili teenageři ve věku 13- 15 let, kteří se s nadšením ujali poslání Web Rangerů, jímž je šířit vlastní zkušenosti a znalosti o tomto tématu mezi své vrstevníky.

K těm nejzajímavějším projektům patří video na téma zbytečného "odhalování se” resp. sdílení informací na sociálních sítích týmu Šarlota Ranger. Video z kampaně Mysli - Pense - Think je komentované v několika jazycích a zaznamenalo už více jak 440 zhlédnutí na YouTube. Dále zaujalo rozšíření pro webový prohlížeč Google Chrome a video se známým českým YouTuberem s názvem Nikdy nevíte, kdo je za monitorem! od Lukáše Priknera. Jeho video má už přes 5 600 zhlédnutí. Tým Robert Masare a Jan Pfeiffer zase přišel s projektem The E-savers, který bojuje proti kyberšikaně komiksem na pokračování.

A jak to celé probíhalo? Z více jak 130 teenagerů z celé České republiky jsme vybrali stovku těch nejmotivovanějších, kterou pak na třech workshopech proškolili odborníci z E-Bezpečí v internetových trendech a bezpečnosti. Následně děti dostaly asi 90 dní na vymyšlení a zpracování vlastních projektů, které představily ostatním vrstevníkům i široké veřejnosti. Celkem zasáhly více než 30 000 lidí. V pátek 28. března jsme zvolili top 6 projektů, které mají sloužit jako inspirace ostatním dětem v zemích Evropy, Blízkého východu a Afriky.

Více informací včetně top 6 projektů najdete na www.webrangers.cz nebo na YouTube kanále projektu.